bus.of.je | Liberty Bus Timetables

Home

8 - Portinfer

Friday Only
 

Outbound | Mon - Fri

Bus Station07:0008:3510:3512:3514:3516:3517:1518:0019:00
Bus Station Stand H07:0008:3510:3512:3514:3516:3517:1518:0019:00
West Park Slipway07:0208:3810:3812:3814:3816:3817:1818:0319:03
West Park Shelter07:0308:3910:3912:3914:3916:3917:1918:0419:04
Bay View Court07:0308:4010:4012:4014:4016:4017:2018:0519:05
Bellozanne Road07:0408:4110:4112:4114:4116:4117:2118:0619:06
First Tower W07:0508:4210:4212:4214:4216:4217:2218:0719:07
St Andrews Park W07:0608:4210:4212:4214:4216:4217:2218:0719:07
Millbrook W07:0608:4310:4312:4314:4316:4317:2318:0819:08
Coronation Park W07:0708:4410:4412:4414:4416:4417:2418:0919:09
St Matthews Church W07:0708:4410:4412:4414:4416:4417:2418:0919:09
Bel Royal Terrace07:0808:4510:4512:4514:4516:4517:2518:1019:10
Bel Royal School W07:0908:4510:4512:4514:4516:4517:2518:1019:10
La Providence W07:0908:4610:4612:4614:4616:4617:2618:1119:11
Sandybrook N07:1008:4610:4612:4614:4616:4617:2618:1119:11
Tesson Chapel W07:1008:4710:4712:4714:4716:4717:2718:1219:12
Jersey War Tunnels----08:4910:4912:4914:4916:4917:2918:1419:14
Moulin de Quetivel N07:1208:5110:5112:5114:5116:5117:3118:1619:16
Victoria Hotel N07:1308:5210:5212:5214:5216:5217:3218:1719:17
La Ruche N07:1408:5310:5312:5314:5316:5317:3318:1819:18
Gargate N07:1508:5410:5412:5414:5416:5417:3418:1919:19
Greenhills N07:1608:5510:5512:5514:5516:5517:3518:2019:20
St Peters House N07:1808:5710:5712:5714:5716:5717:3718:2219:22
Les Charrieres N07:1808:5710:5712:5714:5716:5717:3718:2219:22
Carrefour a Cendre N07:1808:5710:5712:5714:5716:5717:3718:2219:22
Les Augerez N07:1908:5810:5812:5814:5816:5817:3818:2319:23
The Windmill W07:2008:5910:5912:5914:5916:5917:3918:2419:24
Rue de la Preterie07:2008:5910:5912:5914:5916:5917:3918:2419:24
Brampton Farm W07:2209:0111:0113:0115:0117:0117:4118:2619:26
La Chasse W07:2309:0211:0213:0215:0217:0217:4218:2719:27
St Ouens Village N07:2409:0311:0313:0315:0317:0317:4318:2819:28
La Croix N07:2409:0311:0313:0315:0317:0317:4318:2819:28
Champ Donne07:2509:0411:0413:0415:0417:0417:4418:2919:29
Woodbine Farm07:2509:0411:0413:0415:0417:0417:4418:2919:29
Five Roads07:2609:0511:0513:0515:0517:0517:4518:3019:30
La Profonde Rue07:2609:0511:0513:0515:0517:0517:4518:3019:30
Millais07:2609:0511:0513:0515:0517:0517:4518:3019:30
Les Perrons07:2709:0611:0613:0615:0617:0617:4618:3119:31
Route des Landes07:2809:0711:0713:0715:0717:0717:4718:3219:32
Maison des Landes07:2809:0711:0713:0715:0717:0717:4718:3219:32
Les Landes Common07:2909:0811:0813:0815:0817:0817:4818:3319:33
Le Hurel Farm07:3009:0911:0913:0915:0917:0917:4918:3419:34
Grosnez House07:3109:1011:1013:1015:1017:1017:5018:3519:35
Sea View Farm07:3209:1111:1113:1115:1117:1117:5118:3619:36
Portinfer Junction07:3409:1311:1313:1315:1317:1317:5318:3819:38
 

Inbound | Mon - Fri

Portinfer Junction06:38----07:40--------09:1511:1513:1515:1517:1517:5518:4019:40
La Hougue Farm06:38----07:40--------09:1611:1613:1615:1617:1617:5618:4019:40
Vinchelez06:39----07:41--------09:1711:1713:1715:1717:1717:5718:4119:41
Petit Bois06:40----07:42--------09:1811:1813:1815:1817:1817:5818:4219:42
Blanches Pierres06:41----07:43--------09:1811:1813:1815:1817:1817:5818:4319:43
The Palms Campsite06:41----07:43--------09:1911:1913:1915:1917:1917:5918:4319:43
Leoville S06:43----07:45--------09:1911:1913:1915:1917:1917:5918:4319:43
La Croix S06:43----07:45--------09:1911:1913:1915:1917:1917:5918:4319:43
St Ouens Village S06:45----07:47--------09:2111:2113:2115:2117:2118:0118:4519:45
La Chasse E--------07:48--------09:2211:2213:2215:2217:2218:0218:4619:46
Brampton Farm E--------07:49--------09:2311:2313:2315:2317:2318:0318:4719:47
The Windmill E--------07:50--------09:2411:2413:2415:2417:2418:0418:4819:48
Les Augerez S--------07:50--------09:2411:2413:2415:2417:2418:0418:4819:48
Carrefour a Cendre S--------07:51--------09:2511:2513:2515:2517:2518:0518:4919:49
Les Charrieres S--------07:52--------09:2611:2613:2615:2617:2618:0618:4919:49
St Peters House S--------07:53--------09:2711:2713:2715:2717:2718:0718:5019:50
Greenhills S--------07:57--------09:3111:3113:3115:3117:3118:1118:5319:53
Gargate S--------07:57--------09:3111:3113:3115:3117:3118:1118:5319:53
La Ruche S--------07:58--------09:3211:3213:3215:3217:3218:1218:5319:53
Victoria Hotel S--------07:59--------09:3311:3313:3315:3317:3318:1318:5419:54
Moulin de Quetivel S--------08:00--------09:3311:3313:3315:3317:3318:1318:5519:55
Jersey War Tunnels----07:30--------08:2009:3611:3613:3615:3617:3618:16--------
Tesson Chapel E----07:3208:02----08:2209:3811:3813:3815:3817:3818:1818:5619:56
Sandybrook S----07:3308:03----08:2309:3911:3913:3915:3917:3918:1918:5619:56
La Providence E----07:3408:04----08:2409:4011:4013:4015:4017:4018:2018:5719:57
Bel Royal School E----07:3508:05----08:2509:4111:4113:4115:4117:4118:2118:5819:58
Bel Royal Gardens----07:3708:07----08:2709:4211:4213:4215:4217:4218:2218:5819:58
St Matthews Church E----07:3808:08----08:2809:4311:4313:4315:4317:4318:2318:5919:59
Coronation Park E----07:3908:09----08:2909:4411:4413:4415:4417:4418:2419:0020:00
Millbrook E----07:4008:10----08:3009:4511:4513:4515:4517:4518:2519:0120:01
St Andrews Park E----07:4208:12----08:3209:4611:4613:4615:4617:4618:2619:0220:02
First Tower E----07:4408:14----08:3409:4811:4813:4815:4817:4818:2819:0320:03
Bellozanne Avenue----07:4508:16----08:3609:5011:5013:5015:5017:5018:3019:0420:04
George V Homes----07:4608:18----08:3809:5211:5213:5215:5217:5218:3219:0420:04
Century Buildings----07:5008:24----08:4409:5811:5813:5815:5817:5818:3819:0720:07
Castle Street----07:5308:27----08:4710:0112:0114:0116:0118:0118:4119:0920:09
Bus Station----07:5408:2907:5408:4910:0512:0514:0516:0518:0518:4519:1020:10
Caledonia Place------------07:58------------------------------------
Lime Grove E------------08:01------------------------------------
Hastings Road------------08:03------------------------------------
Earls Court Flats------------08:05------------------------------------
J. C. G. Coach Park------------08:10------------------------------------
De La Salle College------------08:13------------------------------------
Beaulieu School------------08:15------------------------------------
 

Outbound | Saturday

Bus Station07:1008:3510:3512:3514:3516:3517:1518:0019:00
Bus Station Stand H07:1008:3510:3512:3514:3516:3517:1518:0019:00
West Park Slipway07:1208:3810:3812:3814:3816:3817:1818:0319:03
West Park Shelter07:1308:3910:3912:3914:3916:3917:1918:0419:04
Bay View Court07:1308:4010:4012:4014:4016:4017:2018:0519:05
Bellozanne Road07:1408:4110:4112:4114:4116:4117:2118:0619:06
First Tower W07:1508:4210:4212:4214:4216:4217:2218:0719:07
St Andrews Park W07:1608:4210:4212:4214:4216:4217:2218:0719:07
Millbrook W07:1608:4310:4312:4314:4316:4317:2318:0819:08
Coronation Park W07:1708:4410:4412:4414:4416:4417:2418:0919:09
St Matthews Church W07:1708:4410:4412:4414:4416:4417:2418:0919:09
Bel Royal Terrace07:1808:4510:4512:4514:4516:4517:2518:1019:10
Bel Royal School W07:1908:4510:4512:4514:4516:4517:2518:1019:10
La Providence W07:1908:4610:4612:4614:4616:4617:2618:1119:11
Sandybrook N07:2008:4610:4612:4614:4616:4617:2618:1119:11
Tesson Chapel W07:2008:4710:4712:4714:4716:4717:2718:1219:12
Jersey War Tunnels----08:4910:4912:4914:4916:4917:2918:1419:14
Moulin de Quetivel N07:2208:5110:5112:5114:5116:5117:3118:1619:16
Victoria Hotel N07:2308:5210:5212:5214:5216:5217:3218:1719:17
La Ruche N07:2408:5310:5312:5314:5316:5317:3318:1819:18
Gargate N07:2508:5410:5412:5414:5416:5417:3418:1919:19
Greenhills N07:2608:5510:5512:5514:5516:5517:3518:2019:20
St Peters House N07:2808:5710:5712:5714:5716:5717:3718:2219:22
Les Charrieres N07:2808:5710:5712:5714:5716:5717:3718:2219:22
Carrefour a Cendre N07:2808:5710:5712:5714:5716:5717:3718:2219:22
Les Augerez N07:2908:5810:5812:5814:5816:5817:3818:2319:23
The Windmill W07:3008:5910:5912:5914:5916:5917:3918:2419:24
Rue de la Preterie07:3008:5910:5912:5914:5916:5917:3918:2419:24
Brampton Farm W07:3209:0111:0113:0115:0117:0117:4118:2619:26
La Chasse W07:3309:0211:0213:0215:0217:0217:4218:2719:27
St Ouens Village N07:3409:0311:0313:0315:0317:0317:4318:2819:28
La Croix N07:3409:0311:0313:0315:0317:0317:4318:2819:28
Champ Donne07:3509:0411:0413:0415:0417:0417:4418:2919:29
Woodbine Farm07:3509:0411:0413:0415:0417:0417:4418:2919:29
Five Roads07:3609:0511:0513:0515:0517:0517:4518:3019:30
La Profonde Rue07:3609:0511:0513:0515:0517:0517:4518:3019:30
Millais07:3609:0511:0513:0515:0517:0517:4518:3019:30
Les Perrons07:3709:0611:0613:0615:0617:0617:4618:3119:31
Route des Landes07:3809:0711:0713:0715:0717:0717:4718:3219:32
Maison des Landes07:3809:0711:0713:0715:0717:0717:4718:3219:32
Les Landes Common07:3909:0811:0813:0815:0817:0817:4818:3319:33
Le Hurel Farm07:4009:0911:0913:0915:0917:0917:4918:3419:34
Grosnez House07:4109:1011:1013:1015:1017:1017:5018:3519:35
Sea View Farm07:4209:1111:1113:1115:1117:1117:5118:3619:36
Portinfer Junction07:4409:1311:1313:1315:1317:1317:5318:3819:38
 

Inbound | Saturday

Portinfer Junction06:3807:5009:1511:1513:1515:1517:1517:5518:4019:40
La Hougue Farm06:3807:5009:1511:1513:1515:1517:1517:5518:4019:40
Vinchelez06:3907:5109:1611:1613:1615:1617:1617:5618:4119:41
Petit Bois06:4007:5209:1711:1713:1715:1717:1717:5718:4219:42
Blanches Pierres06:4107:5309:1811:1813:1815:1817:1817:5818:4319:43
The Palms Campsite06:4107:5309:1811:1813:1815:1817:1817:5818:4319:43
Leoville S06:4307:5509:2011:2013:2015:2017:2018:0018:4519:45
La Croix S06:4307:5509:2011:2013:2015:2017:2018:0018:4519:45
St Ouens Village S06:4507:5709:2211:2213:2215:2217:2218:0218:4719:47
La Chasse E----07:5809:2311:2313:2315:2317:2318:0318:4819:48
Brampton Farm E----07:5909:2411:2413:2415:2417:2418:0418:4919:49
The Windmill E----08:0009:2511:2513:2515:2517:2518:0518:5019:50
Les Augerez S----08:0009:2511:2513:2515:2517:2518:0518:5019:50
Carrefour a Cendre S----08:0109:2611:2613:2615:2617:2618:0618:5119:51
Les Charrieres S----08:0209:2711:2713:2715:2717:2718:0718:5119:51
St Peters House S----08:0309:2811:2813:2815:2817:2818:0818:5219:52
Greenhills S----08:0609:3111:3113:3115:3117:3118:1118:5519:55
Gargate S----08:0609:3111:3113:3115:3117:3118:1118:5519:55
La Ruche S----08:0709:3211:3213:3215:3217:3218:1218:5519:55
Victoria Hotel S----08:0809:3311:3313:3315:3317:3318:1318:5619:56
Moulin de Quetivel S----08:0809:3311:3313:3315:3317:3318:1318:5719:57
Jersey War Tunnels--------09:3611:3613:3615:3617:3618:16--------
Tesson Chapel E----08:1009:3811:3813:3815:3817:3818:1818:5819:58
Sandybrook S----08:1009:3811:3813:3815:3817:3818:1818:5819:58
La Providence E----08:1109:3911:3913:3915:3917:3918:1918:5919:59
Bel Royal School E----08:1109:3911:3913:3915:3917:3918:1918:5919:59
Bel Royal Gardens----08:1209:4011:4013:4015:4017:4018:2019:0020:00
St Matthews Church E----08:1209:4011:4013:4015:4017:4018:2019:0020:00
Coronation Park E----08:1309:4111:4113:4115:4117:4118:2119:0120:01
Millbrook E----08:1309:4111:4113:4115:4117:4118:2119:0120:01
St Andrews Park E----08:1409:4211:4213:4215:4217:4218:2219:0220:02
First Tower E----08:1509:4311:4313:4315:4317:4318:2319:0320:03
Bellozanne Avenue----08:1609:4411:4413:4415:4417:4418:2419:0420:04
George V Homes----08:1709:4411:4413:4415:4417:4418:2419:0420:04
Century Buildings----08:2109:4711:4713:4715:4717:4718:2719:0720:07
Castle Street----08:2409:4911:4913:4915:4917:4918:2919:0820:08
Bus Station----08:2509:5211:5213:5215:5217:5218:3219:1020:10
Caledonia Place----------------------------------------
Lime Grove E----------------------------------------
Hastings Road----------------------------------------
Earls Court Flats----------------------------------------
J. C. G. Coach Park----------------------------------------
De La Salle College----------------------------------------
Beaulieu School----------------------------------------
source?