bus.of.je | Liberty Bus Timetables

Home

1A - Gorey Pier

Friday Only
 

Outbound | Mon - Fri

Bus Station07:1508:0009:1010:1011:1012:1013:1014:1015:1016:1017:1017:4018:3019:1020:1021:1022:1023:10
Caledonia Place07:1608:0009:1110:1111:1112:1113:1114:1115:1116:1117:1117:4118:3119:1120:1121:1122:1123:11
The Limes----08:02----------------------------------------------------------------
Havre des Pas E----08:04----------------------------------------------------------------
Lime Grove E07:17----09:1210:1211:1212:1213:1214:1215:1216:1217:1317:4318:3219:1220:1221:1222:1223:12
Dunell Road07:19----09:1410:1411:1412:1413:1414:1415:1416:1417:1517:4518:3419:1420:1421:1422:1423:14
Beach Road E07:1908:0409:1410:1411:1412:1413:1414:1415:1416:1417:1517:4518:3419:1420:1421:1422:1423:14
Coastlands Avenue E07:2008:0509:1510:1511:1512:1513:1514:1515:1516:1517:1617:4618:3519:1520:1521:1522:1523:15
Ryburn Road E07:2108:0609:1610:1611:1612:1613:1614:1615:1616:1617:1717:4718:3619:1620:1621:1622:1623:16
St Clement Gardens E07:2208:0709:1710:1711:1712:1713:1714:1715:1716:1717:1717:4718:3719:1720:1721:1722:1723:17
Manor Close07:2308:0809:1810:1811:1812:1813:1814:1815:1816:1817:1817:4818:3819:1820:1821:1822:1823:18
Samares Manor E07:2408:0909:1910:1911:1912:1913:1914:1915:1916:1917:1917:4918:3919:1920:1921:1922:1923:19
La Blinerie07:2408:0909:1910:1911:1912:1913:1914:1915:1916:1917:1917:4918:3919:1920:1921:1922:1923:19
Rue au Blancq E07:2508:0909:2010:2011:2012:2013:2014:2015:2016:2017:2017:5018:4019:2020:2021:2022:2023:20
St Clements School E07:2508:1009:2010:2011:2012:2013:2014:2015:2016:2017:2017:5018:4019:2020:2021:2022:2023:20
Le Rocquier School----08:11----------------------------------------------------------------
Rectory Close07:2608:1109:2110:2111:2112:2113:2114:2115:2116:2117:2117:5118:4119:2120:2121:2122:2123:21
La Verte Rue07:2708:1209:2210:2211:2212:2213:2214:2215:2216:2217:2217:5218:4219:2220:2221:2222:2223:22
St Clements Church07:2808:1309:2310:2311:2312:2313:2314:2315:2316:2317:2317:5318:4319:2320:2321:2322:2323:23
Causie Lane E07:2908:1409:2410:2411:2412:2413:2414:2415:2416:2417:2417:5418:4419:2420:2421:2422:2423:24
Jardin de Devant07:3008:1509:2510:2511:2512:2513:2514:2515:2516:2517:2517:5518:4519:2520:2521:2522:2523:25
Fauvic Common N07:3208:1709:2710:2711:2712:2713:2714:2715:2716:2717:2717:5718:4719:2720:2721:2722:2723:27
La Grande Mielle07:3208:1709:2710:2711:2712:2713:2714:2715:2716:2717:2717:5718:4719:2720:2721:2722:2723:27
Verona Stores N07:3308:1809:2810:2811:2812:2813:2814:2815:2816:2817:2817:5818:4819:2820:2821:2822:2823:28
Grouville Station N07:3508:2009:3010:3011:3012:3013:3014:3015:3016:3017:3018:0018:5019:3020:3021:3022:3023:30
Links Estate N07:3508:2009:3010:3011:3012:3013:3014:3015:3016:3117:3118:0118:5019:3020:3021:3022:3023:30
Gorey Common N07:3708:2209:3210:3211:3212:3213:3214:3215:3216:3417:3418:0418:5219:3220:3221:3222:3223:32
Fort William N07:3708:2209:3210:3211:3212:3213:3214:3215:3216:3517:3518:0518:5219:3220:3221:3222:3223:32
Longbeach N07:3808:2309:3310:3311:3312:3313:3314:3315:3316:3617:3618:0618:5319:3320:3321:3322:3323:33
Clos du Rivage N07:3808:2309:3310:3311:3312:3313:3314:3315:3316:3617:3618:0618:5319:3320:3321:3322:3323:33
Les Residences07:3808:2309:3310:3311:3312:3313:3314:3315:3316:3717:3718:0718:5319:3320:3321:3322:3323:33
Gorey Pier07:4008:2509:3510:3511:3512:3513:3514:3515:3516:4017:4018:1018:5519:3520:3521:3522:3523:35
 

Inbound | Mon - Fri

Gorey Pier----07:45--------08:3009:4010:4011:4012:4013:4014:4015:4016:4517:4518:1519:0019:4020:4021:3722:3723:37
Clos du Rivage S----07:46--------08:3109:4110:4111:4112:4113:4114:4115:4116:4617:4618:1619:0119:4120:4121:3822:3823:38
Longbeach S----07:47--------08:3209:4210:4211:4212:4213:4214:4215:4216:4717:4718:1719:0219:4220:4221:3922:3923:39
Fort William S----07:47--------08:3209:4210:4211:4212:4213:4214:4215:4216:4717:4718:1719:0219:4220:4221:3922:3923:39
Gorey Common S----07:47--------08:3209:4210:4211:4212:4213:4214:4215:4216:4717:4718:1719:0219:4220:4221:3922:3923:39
Links Estate S----07:49--------08:3409:4410:4411:4412:4413:4414:4415:4416:4917:4918:1919:0419:4420:4421:4122:4123:41
Grouville Station S07:0507:5008:05----08:3509:4510:4511:4512:4513:4514:4515:4516:5017:5018:2019:0519:4520:4521:4222:4223:42
Verona Stores S07:0607:5108:06----08:3509:4510:4511:4512:4513:4514:4515:4516:5017:5018:2019:0619:4520:4521:4222:4223:42
Fauvic Common S07:0707:5208:07----08:3609:4610:4611:4612:4613:4614:4615:4616:5117:5118:2119:0719:4620:4621:4322:4323:43
Fauvic Farm07:0907:5408:09----08:3809:4810:4811:4812:4813:4814:4815:4816:5317:5318:2319:0919:4820:4821:4522:4523:45
Les Tours07:0907:5408:09----08:3809:4810:4811:4812:4813:4814:4815:4816:5317:5318:2319:0919:4820:4821:4522:4523:45
Causie Lane W07:1007:5508:10----08:3909:4910:4911:4912:4913:4914:4915:4916:5417:5418:2419:1019:4920:4921:4622:4623:46
Clos de Corvez07:1207:5708:12----08:4009:5010:5011:5012:5013:5014:5015:5016:5517:5518:2519:1219:5020:5021:4722:4723:47
Rue de la Houguette07:1207:5708:12----08:4009:5010:5011:5012:5013:5014:5015:5016:5517:5518:2519:1219:5020:5021:4722:4723:47
Priory Farm07:1207:5708:12----08:4109:5110:5111:5112:5113:5114:5115:5116:5617:5618:2619:1219:5120:5121:4822:4823:48
St Clements School W07:1307:5808:1308:3008:4209:5210:5211:5212:5213:5214:5215:5216:5717:5718:2719:1319:5220:5221:4922:4923:49
Rue au Blancq W07:1307:5808:1308:3008:4209:5210:5211:5212:5213:5214:5215:5216:5717:5718:2719:1319:5220:5221:4922:4923:49
Rue de Samares07:1407:5908:1408:3108:4309:5310:5311:5312:5313:5314:5315:5316:5817:5818:2819:1419:5320:5321:5022:5023:50
Samares Manor W07:1508:0008:1508:3208:4509:5510:5511:5512:5513:5514:5515:5517:0018:0018:3019:1519:5520:5521:5222:5223:52
Samares Avenue07:1508:0008:1508:3208:4509:5510:5511:5512:5513:5514:5515:5517:0018:0018:3019:1519:5520:5521:5222:5223:52
St Clement Gardens W07:1608:0108:1608:3308:4609:5610:5611:5612:5613:5614:5615:5617:0118:0118:3119:1619:5620:5621:5322:5323:53
Ryburn Road W07:1708:0208:1708:3408:4709:5710:5711:5712:5713:5714:5715:5717:0218:0218:3219:1719:5720:5721:5422:5423:54
Coastlands Avenue W07:1808:0208:1808:3508:4709:5710:5711:5712:5713:5714:5715:5717:0218:0218:3219:1719:5720:5721:5422:5423:54
Beach Road W07:1908:0308:1908:3608:4809:5810:5811:5812:5813:5814:5815:5817:0318:0318:3319:1819:5820:5821:5522:5523:55
Cleveland Road----------------08:5010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0518:0518:3519:2020:0021:0021:5722:5723:57
Lime Grove W----------------08:5210:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0117:0618:0518:3519:2020:0021:0021:5722:5723:57
Havre des Pas W07:2008:0408:2008:37--------------------------------------------------------------------
Marett Road W07:2008:0408:2008:37--------------------------------------------------------------------
La Collette Flats07:2108:0508:2108:38--------------------------------------------------------------------
The Cedars07:2108:0608:2208:39--------------------------------------------------------------------
Grenville Street07:2208:0808:2308:4008:5510:0111:0112:0113:0114:0115:01--------18:0618:3619:2120:0121:0121:5822:5823:58
Snow Hill07:2308:1008:2508:4208:5810:0311:0312:0313:0314:0315:03--------18:0818:3819:2320:0321:03------------
Bus Station07:2608:2108:4108:5809:0310:0811:0812:0813:0814:0815:0816:0817:1318:1318:4319:2820:0521:0522:0223:0200:02
 

Outbound | Saturday

Bus Station07:1508:1009:1010:1011:1012:1013:1014:1015:1016:1017:1017:4018:1519:1020:1021:1022:1023:10
Caledonia Place07:1608:1109:1110:1111:1112:1113:1114:1115:1116:1117:1117:4118:1619:1120:1121:1122:1123:11
The Limes------------------------------------------------------------------------
Havre des Pas E------------------------------------------------------------------------
Lime Grove E07:1708:1209:1210:1211:1212:1213:1214:1215:1216:1217:1217:4218:1719:1220:1221:1222:1223:12
Dunell Road07:1908:1409:1410:1411:1412:1413:1414:1415:1416:1417:1417:4418:1919:1420:1421:1422:1423:14
Beach Road E07:1908:1409:1410:1411:1412:1413:1414:1415:1416:1417:1417:4418:1919:1420:1421:1422:1423:14
Coastlands Avenue E07:2008:1509:1510:1511:1512:1513:1514:1515:1516:1517:1517:4518:2019:1520:1521:1522:1523:15
Ryburn Road E07:2108:1609:1610:1611:1612:1613:1614:1615:1616:1617:1617:4618:2119:1620:1621:1622:1623:16
St Clement Gardens E07:2208:1709:1710:1711:1712:1713:1714:1715:1716:1717:1717:4718:2219:1720:1721:1722:1723:17
Manor Close07:2308:1809:1810:1811:1812:1813:1814:1815:1816:1817:1817:4818:2319:1820:1821:1822:1823:18
Samares Manor E07:2408:1909:1910:1911:1912:1913:1914:1915:1916:1917:1917:4918:2419:1920:1921:1922:1923:19
La Blinerie07:2408:1909:1910:1911:1912:1913:1914:1915:1916:1917:1917:4918:2419:1920:1921:1922:1923:19
Rue au Blancq E07:2508:2009:2010:2011:2012:2013:2014:2015:2016:2017:2017:5018:2519:2020:2021:2022:2023:20
St Clements School E07:2508:2009:2010:2011:2012:2013:2014:2015:2016:2017:2017:5018:2519:2020:2021:2022:2023:20
Le Rocquier School------------------------------------------------------------------------
Rectory Close07:2608:2109:2110:2111:2112:2113:2114:2115:2116:2117:2117:5118:2619:2120:2121:2122:2123:21
La Verte Rue07:2708:2209:2210:2211:2212:2213:2214:2215:2216:2217:2217:5218:2719:2220:2221:2222:2223:22
St Clements Church07:2808:2309:2310:2311:2312:2313:2314:2315:2316:2317:2317:5318:2819:2320:2321:2322:2323:23
Causie Lane E07:2908:2409:2410:2411:2412:2413:2414:2415:2416:2417:2417:5418:2919:2420:2421:2422:2423:24
Jardin de Devant07:3008:2509:2510:2511:2512:2513:2514:2515:2516:2517:2517:5518:3019:2520:2521:2522:2523:25
Fauvic Common N07:3208:2709:2710:2711:2712:2713:2714:2715:2716:2717:2717:5718:3219:2720:2721:2722:2723:27
La Grande Mielle07:3208:2709:2710:2711:2712:2713:2714:2715:2716:2717:2717:5718:3219:2720:2721:2722:2723:27
Verona Stores N07:3308:2809:2810:2811:2812:2813:2814:2815:2816:2817:2817:5818:3319:2820:2821:2822:2823:28
Grouville Station N07:3508:3009:3010:3011:3012:3013:3014:3015:3016:3017:3018:0018:3519:3020:3021:3022:3023:30
Links Estate N07:3508:3009:3010:3011:3012:3013:3014:3015:3016:3017:3018:0018:3519:3020:3021:3022:3023:30
Gorey Common N07:3708:3209:3210:3211:3212:3213:3214:3215:3216:3217:3218:0218:3719:3220:3221:3222:3223:32
Fort William N07:3708:3209:3210:3211:3212:3213:3214:3215:3216:3217:3218:0218:3719:3220:3221:3222:3223:32
Longbeach N07:3808:3309:3310:3311:3312:3313:3314:3315:3316:3317:3318:0318:3819:3320:3321:3322:3323:33
Clos du Rivage N07:3808:3309:3310:3311:3312:3313:3314:3315:3316:3317:3318:0318:3819:3320:3321:3322:3323:33
Les Residences07:3808:3309:3310:3311:3312:3313:3314:3315:3316:3317:3318:0318:3819:3320:3321:3322:3323:33
Gorey Pier07:4008:3509:3510:3511:3512:3513:3514:3515:3516:3517:3518:0518:4019:3520:3521:3522:3523:35
 

Inbound | Saturday

Gorey Pier----07:45----08:4009:4010:4011:4012:4013:4014:4015:4016:4017:4018:1018:4519:4020:4021:3722:3723:37
Clos du Rivage S----07:46----08:4109:4110:4111:4112:4113:4114:4115:4116:4117:4118:1118:4619:4120:4121:3822:3823:38
Longbeach S----07:47----08:4209:4210:4211:4212:4213:4214:4215:4216:4217:4218:1218:4719:4220:4221:3922:3923:39
Fort William S----07:47----08:4209:4210:4211:4212:4213:4214:4215:4216:4217:4218:1218:4719:4220:4221:3922:3923:39
Gorey Common S----07:47----08:4209:4210:4211:4212:4213:4214:4215:4216:4217:4218:1218:4719:4220:4221:3922:3923:39
Links Estate S----07:49----08:4409:4410:4411:4412:4413:4414:4415:4416:4417:4418:1418:4919:4420:4421:4122:4123:41
Grouville Station S07:0507:5008:0508:4509:4510:4511:4512:4513:4514:4515:4516:4517:4518:1518:5019:4520:4521:4222:4223:42
Verona Stores S07:0507:5008:0508:4509:4510:4511:4512:4513:4514:4515:4516:4517:4518:1518:5019:4520:4521:4222:4223:42
Fauvic Common S07:0607:5108:0608:4609:4610:4611:4612:4613:4614:4615:4616:4617:4618:1618:5119:4620:4621:4322:4323:43
Fauvic Farm07:0807:5308:0808:4809:4810:4811:4812:4813:4814:4815:4816:4817:4818:1818:5319:4820:4821:4522:4523:45
Les Tours07:0807:5308:0808:4809:4810:4811:4812:4813:4814:4815:4816:4817:4818:1818:5319:4820:4821:4522:4523:45
Causie Lane W07:0907:5408:0908:4909:4910:4911:4912:4913:4914:4915:4916:4917:4918:1918:5419:4920:4921:4622:4623:46
Clos de Corvez07:1007:5508:1008:5009:5010:5011:5012:5013:5014:5015:5016:5017:5018:2018:5519:5020:5021:4722:4723:47
Rue de la Houguette07:1007:5508:1008:5009:5010:5011:5012:5013:5014:5015:5016:5017:5018:2018:5519:5020:5021:4722:4723:47
Priory Farm07:1107:5608:1108:5109:5110:5111:5112:5113:5114:5115:5116:5117:5118:2118:5619:5120:5121:4822:4823:48
St Clements School W07:1107:5608:1108:5109:5110:5111:5112:5113:5114:5115:5116:5117:5118:2118:5619:5120:5121:4822:4823:48
Rue au Blancq W07:1107:5608:1108:5109:5110:5111:5112:5113:5114:5115:5116:5117:5118:2118:5619:5120:5121:4822:4823:48
Rue de Samares07:1207:5708:1208:5209:5210:5211:5212:5213:5214:5215:5216:5217:5218:2218:5719:5220:5221:4922:4923:49
Samares Manor W07:1307:5808:1308:5309:5310:5311:5312:5313:5314:5315:5316:5317:5318:2318:5819:5320:5321:5022:5023:50
Samares Avenue07:1307:5808:1308:5309:5310:5311:5312:5313:5314:5315:5316:5317:5318:2318:5819:5320:5321:5022:5023:50
St Clement Gardens W07:1407:5908:1408:5409:5410:5411:5412:5413:5414:5415:5416:5417:5418:2418:5919:5420:5421:5122:5123:51
Ryburn Road W07:1508:0008:1508:5509:5510:5511:5512:5513:5514:5515:5516:5517:5518:2519:0019:5520:5521:5222:5223:52
Coastlands Avenue W07:1508:0008:1508:5509:5510:5511:5512:5513:5514:5515:5516:5517:5518:2519:0019:5520:5521:5222:5223:52
Beach Road W07:1608:0108:1608:5609:5610:5611:5612:5613:5614:5615:5616:5617:5618:2619:0119:5620:5621:5322:5323:53
Cleveland Road07:1808:0308:1808:5809:5810:5811:5812:5813:5814:5815:5816:5817:5818:2819:0319:5820:5821:5522:5523:55
Lime Grove W07:1808:0308:1808:5809:5810:5811:5812:5813:5814:5815:5816:5817:5818:2819:0319:5820:5821:5622:5623:56
Havre des Pas W--------------------------------------------------------------------------------
Marett Road W--------------------------------------------------------------------------------
La Collette Flats--------------------------------------------------------------------------------
The Cedars--------------------------------------------------------------------------------
Grenville Street07:1908:0408:1908:5909:5910:5911:5912:5913:5914:5915:5916:5917:5918:2919:0419:5920:59------------
Snow Hill07:2108:0608:2109:0110:0111:0112:0113:0114:0115:0116:0117:0118:0118:3119:0620:0121:01------------
Bus Station07:2608:1108:2609:0810:0811:0812:0813:0814:0815:0816:0817:0818:0818:3819:1320:0521:0522:0223:0200:02
 

Outbound | Sunday

Bus Station09:1010:1011:1013:1015:1017:10
Caledonia Place09:1110:1111:1113:1115:1117:11
The Limes------------------------
Havre des Pas E------------------------
Lime Grove E09:1210:1211:1213:1215:1217:12
Dunell Road09:1410:1411:1413:1415:1417:14
Beach Road E09:1410:1411:1413:1415:1417:14
Coastlands Avenue E09:1510:1511:1513:1515:1517:15
Ryburn Road E09:1610:1611:1613:1615:1617:16
St Clement Gardens E09:1710:1711:1713:1715:1717:17
Manor Close09:1810:1811:1813:1815:1817:18
Samares Manor E09:1910:1911:1913:1915:1917:19
La Blinerie09:1910:1911:1913:1915:1917:19
Rue au Blancq E09:2010:2011:2013:2015:2017:20
St Clements School E09:2010:2011:2013:2015:2017:20
Le Rocquier School------------------------
Rectory Close09:2110:2111:2113:2115:2117:21
La Verte Rue09:2210:2211:2213:2215:2217:22
St Clements Church09:2310:2311:2313:2315:2317:23
Causie Lane E09:2410:2411:2413:2415:2417:24
Jardin de Devant09:2510:2511:2513:2515:2517:25
Fauvic Common N09:2710:2711:2713:2715:2717:27
La Grande Mielle09:2710:2711:2713:2715:2717:27
Verona Stores N09:2810:2811:2813:2815:2817:28
Grouville Station N09:3010:3011:3013:3015:3017:30
Links Estate N09:3010:3011:3013:3015:3017:30
Gorey Common N09:3210:3211:3213:3215:3217:32
Fort William N09:3210:3211:3213:3215:3217:32
Longbeach N09:3310:3311:3313:3315:3317:33
Clos du Rivage N09:3310:3311:3313:3315:3317:33
Les Residences09:3310:3311:3313:3315:3317:33
Gorey Pier09:3510:3511:3513:3515:3517:35
 

Inbound | Sunday

Gorey Pier09:3710:3711:3713:3715:3717:37
Clos du Rivage S09:3810:3811:3813:3815:3817:38
Longbeach S09:3910:3911:3913:3915:3917:39
Fort William S09:3910:3911:3913:3915:3917:39
Gorey Common S09:3910:3911:3913:3915:3917:39
Links Estate S09:4110:4111:4113:4115:4117:41
Grouville Station S09:4210:4211:4213:4215:4217:42
Verona Stores S09:4210:4211:4213:4215:4217:42
Fauvic Common S09:4310:4311:4313:4315:4317:43
Fauvic Farm09:4510:4511:4513:4515:4517:45
Les Tours09:4510:4511:4513:4515:4517:45
Causie Lane W09:4610:4611:4613:4615:4617:46
Clos de Corvez09:4710:4711:4713:4715:4717:47
Rue de la Houguette09:4710:4711:4713:4715:4717:47
Priory Farm09:4810:4811:4813:4815:4817:48
St Clements School W09:4810:4811:4813:4815:4817:48
Rue au Blancq W09:4810:4811:4813:4815:4817:48
Rue de Samares09:4910:4911:4913:4915:4917:49
Samares Manor W09:5010:5011:5013:5015:5017:50
Samares Avenue09:5010:5011:5013:5015:5017:50
St Clement Gardens W09:5110:5111:5113:5115:5117:51
Ryburn Road W09:5210:5211:5213:5215:5217:52
Coastlands Avenue W09:5210:5211:5213:5215:5217:52
Beach Road W09:5310:5311:5313:5315:5317:53
Cleveland Road09:5510:5511:5513:5515:5517:55
Lime Grove W09:5510:5511:5513:5515:5517:55
Havre des Pas W------------------------
Marett Road W------------------------
La Collette Flats------------------------
The Cedars------------------------
Grenville Street09:5610:5611:5613:5615:5617:56
Snow Hill09:5810:5811:5813:5815:5817:58
Bus Station10:0311:0312:0314:0316:0318:03
source?